Menu
Sepetim

Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve

Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve
Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve
Yeni
Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve
Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve
Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve
Saat 15:00'a kadar verilen siparişler, Aynı Gün Kargoda!
Haftasonları haricinde, saat 15:00'a kadar verdiğiniz tüm siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
60,00TL
  • Stok Durumu: Stokta Var
  • Model: MOCCP17
1942 Kişi Satın Aldı
Görüntülenme: 9814

Mevcut Seçenekler:

Moc Coffee Roastery Nicaragua Jinotega Nitelikli Kahve

Moc Coffee ile Gerçek ve Lezzetli Çekirdek Kahveler...


Bölge: Jinotega

Tür: Bourbon, Caturra, Typica

İşlem: Yıkanmış

Rakım: 1200-1450 m

Aroma: Karamel, Tatli


3. NESİL KAHVECİLİK

MOC Coffee Roastery’nin vizyonunda dünyanın en nitelikli kahvelerini tedarik edip, yine dünyanın en özellikli ve hassasiyet gerektiren teknikleri ile kahveyi Avustralya usulü kavurmak ve sunmak var.


KAHVE ÇEŞİTLERİ VE KAVRULMUŞ KAHVE

MOC’un bu kadar sevilmesinin sebebi ülkemizde bu standartları belirliyor ve uyguluyor olması. Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endonezya, Brezilya, Nikaragua, El Salvador, Yirgacheffe, Yemen gibi dünya’nın pek çok farklı noktasındaki mikro üretim yapan çiftliklerden özenle seçilen en kaliteli kahve çekirdekleri, MOC’un belirlediği standartlar temel alınarak özel olarak kavrulup, müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.


Nikaragua ve Kahveleri Hakkında

Kuzeyde Honduras, batıda Karayip Denizi, güneyde Kostarika ve doğuda Pasifik Okyanusu ile çevrili olan Nikaragua, 10° 43’ ve 15° kuzey enlemleriyle 83° 09’ ve 87° 41’ batı boylamları arasında yer alır. Nikaragua Orta Amerika’nın yüzölçümü en büyük, nüfus yoğunluğu en düşük olan ülkesidir.

Nikaragua’da kahve 19. Yüzyılın ortalarında yetiştirilmeye başlanmıştır. Nikaragua, taze kahve denilince ilk akla gelen ülkelerdendir. Kahve üreticiliği ve ticareti Nikaragua ekonomisi için önemli bir yer tutmaktadır. İklimden ve siyasal nedenlerden ötürü gereken önem verilmemiş olsa da dünya kahve üretim sıralamasında 13. sırada yer almaktadır.

Ülkedeki en önemli kahve bölgeleri; Matagalpa ve Jinotega ile Nicaragua’nın en çok aranan çekirdeklerin bulunduğu Nueva Segovia’dır. Nikaragua kahve çekirdekleri, Nikaragua’nın kuzeyinde, Dipilto-Jalapa dağlarının ve yağmur ormanlarının bulunduğu Nueva Segovia bölgesindeki küçük aile çiftliklerinden toplanmıştır. Yapılan üretim tamamen çiftçilerin emeklerinin bir ürünüdür. Zararlı tarım ilacı kullanılmadan yetiştirilen bu kahveler, içerdiği karışık tatlarla kahve severlere sıra dışı bir deneyim sunar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.